avsa-adasi2Avşa adası turizm açısından önemli yere sahip eğlencenin ön planda olduğu bir tatil bölgesidir. Avşa adasına gitmek için deniz yolunu kullanmanız gerekmektedir. Avşa adasına eğer istanbul yönünden gitmek isterseniz 3 seçeneğiniz var. İlki İDO deniz otobüsü ile en hızlı şekilde adaya varıp tatilinize başlarsınız. ikincisi ise araç ile gidecekler için Tekirdağ üzerinden arabalı vapur ile adaya gidebilir veya üçüncü seçenek olarak karadan Balıkesir Bandırma’ya bağlı yine tatil bölgesi olan Erdek’e gidip ordan sahilden kalkan araç ve yaya taşımacılığı yapan Avşa Gemileriyle adaya gidebilirsiniz.

Bayram yaklaşırken Avşa adası için bayağı bir hareketlenme var. Adada bir çok apart ve pansiyon dolmak üzere. Bölgede otellere göre daha fazla sayıda bulunan apart ve pansiyonlarda yer bulmak mümkün. Bayram fiyatları diğer bölgeler gibi Avşa adasında da yükseldi. Bayram ertesi, Ağustos ayında bir çok apartta ve pansiyonlarda %50 indirim yapılmaktadır.

avsa-adası

avsa-adasi-1

Bayramda apartların müstakil olanları ortalama 300-350 tl arasında kiraya veriliyor. Bu apartlarda 5-6 kişi konaklama şansınız var. Pansiyonlarda ise durum biraz farklı. Normal zamanda oda başına ödenen fiyatlar bayram dolayısıyla kişi başı olarak alınıyor. Adada ki b,r çok pansiyonda bu şekilde uygulama yapıyor. Kişi başı yani onların deyimiyle yatak başına 50tl den Avşa’da bayram geçirebilirsiniz. Odalar ortalama 3-4 kişilik olarak ayarlanmış. Yani günlüğü 150-200tl arasına tekabül ediyor.

avsa

Avşa adasında bayram boyunca bol bol eğleneceğiniz yerler bulınmaktadır. Bu yerlerden en ünlü olanı Tanz Disco. Bir çok apart hatta bazı pansiyonlar müşterilerine Tanz Discoya VIP giriş sağlamaktadır. Bölgede ayrıca enfes taze balıklar yiyebileceğiniz birçok restaurant bulunmaktadır.

avsa-tanz

avsa-tanz-disco

Adanın denizi temiz fakat suyu biraz soğuktur. Deniz seviyesi biraz derindir çok açılmamakta fayda var.

Sizlere tavsiyemiz, bayram için bol eğlenceli güzel bir tatil geçirmek istiyorsanız Avşa adasını tercih etmeniz. Fakat bayram dolayısıyla iskeleye ve kumsala sıfır apart ve pansiyonlarda kalan sayılı yerleri bir an önce ayıttırmanız. Bu bayramda bizde Avşa Adasında olucaz ve sizler için daha fazla bilgi toplamayı hedefliyoruz. Konaklayabileceğiniz Avşa Otel ve pansiyon ve apartları görmek için aşağıdaki linki tıklayınız.

AVŞA OTEL VE PANSİYONLARI

Şimdiden İyi tatiller..