Bir tarafında Topkapı Sarayı, diğer tarafında Ayasofya Müzesi, iki mabet arasında; sağ tarafta sarayın dış kapısı olan Bab-ı Humayun, solunda ise anıtsal bir cami kapısı girişinden başlayarak heybetli Gülhane girişine kadar uzanan arnavut kaldırımlı tarihi sokaktır, “Soğukçeşme Sokağı”.
sultanahmet pansiyon

single_room_1

Odalar

Toplamda 64 odalı 120 yataklı bir tesis olan Ayasofya Konakları’nın, çeşitli kategoride odaları bulunmaktadır… Konuk Evi Suite odalar, Konuk Evi çift kişilik odalar, Paşa Suite odaları, Aile suite odaları, yol/arka taraf tek kişilik odalar, yol/arka taraf çift kişilik odalar, yol tarafı üç kişilik odalar…

Yol tarafı ve duvar tarafı odalar arasındaki temel fark; yol tarafı odaların Ayasofya Müzesi, Konuk Evi Bahçesi veya Topkapı Sarayı girişi manzaralarına sahip olması, arka taraftaki odaların ise otelin diğer ahşap binasına bakıyor olmasıdır.

Bütün odalar duşlu ve tuveletlidir. Bazı odalarda yarım küvetli banyolar, Paşa Suite odalarında ise küvetli banyolara ek olarak küçük birer Türk Hamamı bulunmaktadır.

Bütün odalarımız klimalıdır. Bütün odalar 19 yy Batı-Osmanlı sentezi mobilyalar ile misafirlerini rahat ettirmenin ön plana çıktığı bir anlayışla döşenmiştir.
İletişim:
Soğukceşme Sokak 34400, Sultanahmet – İstanbul/Türkiye
Telefon: +90 212 5133660 (12 Hat) Faks: +90 212 5133669