Yaz yaklaşırken bir çok insanında en çok merak ettiği konuların başında denize girilecek temiz yerler gelmektedir.Gerek ücretli gereksede halk plajlarını sizler için anlatacağız.
4 tarafı denizlerle çevrili istanbulda aslında çokta uzaklara gitmeden harika bir deniz keyfi yaşanabilir.İster günübirlik ister konaklama seçenekleri hepside mevcut olan İstanbul tatilciler için mükemmel bir konumda.İstanbul’daki belli başlı Halk Plajları: Kilyos halk plajı, Şile halk plajı, Adalar Halk plajları, Florya menekşe ve güneş plajı, yeşilköy çiroz plajı, Beykoz Küçüksu Plajı ve Poyrazköy plajı.

Kilyos Halk Plajı

 

Kilyos; İstanbul’da hafta sonu özellikle deniz ve plaj aktiviteleri için en çok tercih edilen beldelerden birisi. Kilyos’un merkezinde bulunan Kilyos Halk Plajı özellikle yaz aylarında haftasonları tatilcilerle dolup taşıyor. Güzel kumsalı ile çevre tesisleri ile her türlü ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Kilyos Halk Plajı kilometrelerce sürmekte ve oldukça geniş bir kumsala sahip. Günübirlik deniz ve plaj ve keyfi için ideal.
Altyapı ve temizlik çalışmaları tamamlanarak, tuvaletleri, soyunma ve duş kabinleri yeniden düzenlenen, ayrıca cankurtaran ve güvenlik eksiği giderilen plajdan, vatandaşlar haftanın her günü sabah 08.00 ile 18.00 saatleri arasında Kilyos Halk Plajı’ndan ücretsiz olarak yararlanabiliyor.

kilyos-halk-plaji-02

Yeşilköy Çiroz Plajı

Yeşilköy Çiroz Halk Plajı iki bölümden oluşuyor ve iki koy şeklinde. Plaj toplam 660 metre uzunluğunda, 500 adet şezlong ve 500 adet şemsiye, 2 cankurtaran kulesi, 12 cankurtaran personeli, 1 kurtarma botu, 1 ambulans, 2 büfe, 80 soyunma kabini, 228 adet emanet dolabı, 20 adet tuvalet kabini, 12 duş, 2 adet voleybol sahası, 1 adet mini futbol sahası, 19 adet yuvarlak oturma grubu, 660 metre deniz bariyeri yer alıyor. Çevre aydınlatmasının bulunduğu plajda müzik yayını da yapılıyor.

Adres: Yeşilköy Mahallesi / Bakırköy

yesilkoy-ciroz-plaji-03

Florya Menekşe Plajı

Florya Menekşe Plajı 620 metre sahil şeridine sahip, 200 adet şezlong, 200 adet şemsiye, 2 adet cankurtaran mobosu, 3 adet cankurtaran kulesi, 10 cankurtaran personeli, 1 kurtarma botu, 1 ambulans, 12 adet tuvalet, 8 adet soyunma kabini, 5 adet duş, 1 adet güvenlik kabini, 1 adet büfe ve 300 araçlık otoparkı bulunuyor. Florya Menekşe Plajı, ücretsiz hizmet veriyor.

Adres: Küçükçekmece Gölü Yanı, Menekşe, Florya

florya-menekse-plaji-01

Poyrazköy Plajı

 

Poyrazkoy plaji İstanbul boğazının çıkışında yer alan bu yer güzel plajıyla, durgun sularıyla insanları mest ediyor. Poyrazköy, Anadolu yakasında, Boğazın sonlarında yer alan bir yerde. Giriş yaptığınızda şezlong ve şemsiye bulabilirsiniz. Poyrazköy son günlerde 3.köprü konuları ile çok gündeme geldi. Aslında Poyrazköy güzel plajı ve istanbula yakınlığı ile hafta sonu denize girmek için tercih edilebilecek bir yer. Liman olduğu için yer yer kirlilik görebilirsiniz ama genel olarak temiz sayılır.

Adres: Poyrazköy / Beykoz

poyrazkoy-plaji-01

Beykoz Küçüksu Plajı

Beykoz Küçüksu Plajı, İstanbul boğazında boğaz köprüsü manzarasıyla, 300 kişiye denize girme ve güneşlenme olanağı sunmaktadır. 300 metre uzunluğundaki plajda, 200 adet şezlong, 200 adet şemsiye, 1 cankurtaran kulesi, 5 cankurtaran personeli, 1 kurtarma botu, 1 ambulans, 1 büfe, 4 adet lavabo, 10 soyunma kabini, 78 adet soyunma dolabı, 8 tuvalet, 1 adet 6 kişilik açık duş yeri mevcut.

Adres: Küçüksu / Beykoz

beykoz-kucuksu-plaji-01