Sakin bir tatil geçirmek isteyenler için Kilitbahir tepe ev pansiyon sizin için uygun bir tercih olabilir.

Pansiyonumuzda terasımızdaki mutfağı kullanarak yemek yapabileceğiniz gibi, köyümüzde yemek yemeğe, çay içip keyif yapmaya gidebileceğiniz yerlerde bulunmaktadır. Yakın çevrede park kahvesi, eski karakol binasında kurulu olan Kale Cafe, Vera Cafe, Alemta Cafe, Havuzlar mesire yeri, Sur Cafe Restaurant ve Yalı kahvesi bulunmaktadır.
20

f1ffaf55-3
Ayrıca Çanakkele’ye geldiğinizde buraya özel bir tatlı olan peynir helvasından da tatmanızı öneririz.

Denize girmek isteyenler için; yürüme mesafesinde ulaşılabilecek askeri plaj ve zargana plajı bulunmaktadır. Arabayla ulaşabileceğiniz Kabatepe Orman Kampı, Cennet Koy, Eceabat Belediye Plajı, Seddülbahir Ertuğrul Koyu gibi seçenekler bulunmaktadır.

Ayrıca tarihi geziler olarak Çanakkale’de de, yani karşıda Çimenlik Kalesi, Aynalı Çarşı, Nusrat Mayın Gemisi, Saat Kulesi ve kordon boyunda sergilenen Troya filmindeki orijinal Truva atı modelini görebilirsiniz.

Boğaz girişinde yer alan Gökçeada ve Bozcaada’ya her gün kalkan feribotlar ile günübirlik turlar düzenleyebilirsiniz.

Dünyada önemli bir yere sahip olan Truva şehrinin kalıntılarını görebilirsiniz.

Kaz dağlarına gidebilir, bol oksijen alıp Ayazma’yı ziyaret edebilir, alabalık ve piknik keyfi de yapabilirsiniz.

Ve son olarak köyümüze yakın olan dalış merkezlerinden Saros’a gidip dalış yapabilir, ve yelkenli sporuyla ilgilenebilirsiniz.

Bütün bunları yapıp yorgun olarak pansiyonumuza döndüğünüzde terasımızda eşsiz manzara eşliğinde güzel bir akşam yemeği keyfi yapabilir çayınızı yudumlayabilirsiniz…
İletişim:

Adres: Hatip Sokak no/25 Kilitbahir Köyü ECEABAT/ÇANAKKALE

Gsm: 0537 451 22 49 – 0554 647 02 65

E-mail: ezgierdilova@gmail.com