Bir yeryüzü cenneti olan puket Tayland’daki en büyük adadır.Hey yıl milyonlarca insanı misafir eden bu yeryüzü cenneti hakkında kısa bir bilgi verdikten sonra ,sizler için oldukça ucuz fiyatlarla phuket otellerinden bahsedeceğiz.
6eca8b6e3a6727e98d52083ba537c9d8

87
Görülmeye değer tropik manzarasıyla Kata Plajı, birkaç kilometre kuzeydeki Nai Yang Plajı’nda bulunan görkemli ‘casuarina’ (yapraksız ya da çalısız bir ağaç cinsi) ağaçlarıyla kıyaslanır. Khao Phra Thaeo Milli Parkı’nın gölgeli yağmur ormanı, Koh Siray’ın çamurlu düzlüklerinin ve mangrov (tropikal kuşaktaki kıyı ve bataklıklarda yetişen bir bitki cinsi) bataklıklarının üç katıdır.
Yapılması Gereken 10 Şey
Listedekilerin yarısını yapmak bile, Phuket’e ziyaretiniz esnasında eğlenceli bir deneyim yaşayacağınızı hemen hemen kesinleştirecektir. Listeyi tamamlayınca, bir daha eve dönmeyebilirsiniz; ya da dönseniz bile, bunu sadece bir dahaki ziyaretinizi planlamak için olacaktır.
1. Adanın, Kata Plajı ve Promthep Noktası arasını oluşturan güney kıyısı boyunca bir araba gezintisine çıkın. Bu gerçekten dünyanın en güzel ve en iyi manzaralı gezintilerinden biridir. Gezinti 1 saatten daha az sürdüğü için her dinlenme yerinde durun ve büyüleyici manzaralardan zevk alın.
2. Yakın mesafedeki Phang-Nga Körfezi’ni ziyaret edin (deniz kanosu ya da mümkünse küçük botla). Çarpıcı kaya ve kireçtaşı oluşumlarını ve bu hayranlık uyandıran körfezin olağanüstü manzarasını görme fırsatını değerlendirmezseniz, dünyanın gerçek doğa harikalarından birini kaçırmış olacaksınız.
3. Milli parklardan birindeki birkaç patikadan yürüyerek muhteşem yağmur ormanını görün. Ulaşılması en kolay ve en ilginçlerden biri olan Khao Phra Thaeo Milli Parkı, Phuket Adası’nın kuzey ucunda yer alır.
4. Arabayla kuzey kıyısına doğru yola çıkın ve tamamen kendinize ait olduğu hissine kapılacağınız tropik bir plajın keyfini çıkarın.
5. Promthep Burnu’nda günbatımını izleyin ve sonar Chalong Körfezi’ndeki Kang Eng Restoran’da deniz ürünleriyle akşam yemeğinizi yiyin.
6. Phuket Kasabası’ndaki Gece Pazarı’nı ziyaret edin ve bol seçenekli Thai yiyeceklerini, meyvelerini ve tatlılarını tadın – hepsi inanılmaz derecede ucuz.
7. Phuket Kasabası’ndaki Khao Rang Tepesi Phuket Kasabası’nın güzel manzarasını görmenize vesile olur ve öğle ya da akşam yemeği için harika bir yerdir.
8. Ünlü Wat Chalong’u ziyaret edince falınıza baktırmayı ihmal etmeyin.
9. Geleneksel Thai masajı yaptırın.
10. Otelinizin önündeki plajdan yola çıkın ve herhangi bir yere gidin.

Phukette Nerelerde Ucuza Konaklanabilir?

1-Patong Swiss Hotel- 94 Tl

88893_14011911490018101424_STD

2-Boat Lagoon Resort- 110 Tl

198683

 

3-Sugar Palm Grand Hillside Otel Gecelik Fiyat:  160 Tl

192967

4-Horizon Patong Beach Resort & Spa: 218 tl

1