İstanbul’da Tarih istiyorsanız, tarihin tam içindesiniz… Düğün, bayram, kutlama alış-verişleriniz için yer arıyorsanız, zaten Kapalıçarşı’dasınız… Cami, müze, saray ziyaret etmek istiyorsanız, ilk basamağındasınız… Yeme, içme ve eğlencenin ise tam içinde, yani Kumkapı’dasınız… Bunların yanında, Anadolu yakası, adalar ve Marmara gözlerinizin önünde…
innova

inovia
İstanbul’un en değerli tarihi eserlerinin yer aldığı ve sultanların yaşadığı ‘Sultanahmet’ yarımadasının güzelliklerine, tarihi mimarisine yakışacak, günümüz otelcilik konfor ve hizmet anlayışı ile elektronik çağın en son gereksinimleriyle donatılan ve özenle inşa edilen 74 odalı otelimiz konumu yanında tüm ayrıcalıklarıyla sizleri bekliyor…

ODALARIMIZ; Konforunuz, rahatınız ve güvenliğiniz için dört mevsime göre ayarlanılabilen klima. Elektronik kapı ve güvenlik kapı kilitleri ile kapı gözü, kapı güvenlik zinciri, otomatik kapı kapatıcısı. Yatak başından ayarlanan rahatsız etmeyiniz ve odamı temizleyiniz uyarı sistemi. Ses ve ısı yalıtımlı pencere, karartma perdesi. Yatak başı okuma lambası, mini-bar, çay-kahve ısıtıcısı ile yerli-yabancı TV, uydu kanalları, müzik yayınları, telefon, kablolu veya kablosuz yüksek hızlı internet bağlantısı, elektronik kilitli kasa. Banyolarda telefon, saç kurutma, ses düzeni ve acil durumlar için çağrı sistemi ile sizlere özel gerekli araç, gereç ve malzemeler…

REVAN RESTORANIMIZ; Zengin açık büfe kahvaltımızdan dilediğiniz gibi seçiminizi yapabilirsiniz. Alakart ve Set menü seçenekleri ile öğlen ve akşam yemekleri için tercih ettiğiniz restaurantımızı yemek organizasyonları için de seçebilirsiniz.hatınız ve güvenliğiniz için dört mevsime göre ayarlanabilen klima. Elektronik kapı ve güvenlik kapı kilitleri ile kapı gözü, kapı güvenlik zinciri, otomatik kapı kapatıcısı. Yatak başından ayarlanan rahatsız etmeyiniz ve odamı temizleyiniz uyarı sistemi. Ses ve ısı yalıtımlı pencere, karartma perdesi. Yatak başı okuma lambası, mini-bar, çay-kahve ısıtıcısı ile yerli-yabancı TV, uydu kanalları, müzik yayınları, telefon, ücretsiz kablolu veya kablosuz yüksek hızlı internet bağlantısı, laptop genişliğinde elektronik kilitli kasa. Banyolarda telefon, saç kurutma, ses düzeni ve acil durumlar için çağrı sistemi ile sizlere özel gerekli araç, gereç ve malzemeler…

MEY BARIMIZ; Hayal içinde geçen bir günün sonrası mutluluğunuz için bir yudum alın.

LOBİ CAFE BARIMIZ; Seçme pastalarımız çay ve kahve servislerimiz ile misafirlerinizi ağarlamak, iş konuşmalarınızı neticelendirmek, yoğun alışverişleriniz veya ziyaretlerinizin tadını alabileceğiniz sakin bir ortam.

TERAS CAFE BARIMIZ; Akşam üstü eşsiz Marmara Denizi ve adalar manzarası eşliğinde içkinizi yudumluya bileceğiniz terasımız da hizmetinizdedir…

DİĞER SERVİSLERİMİZ; 24 saat resepsiyon, birden fazla yabancı dil bilen personel, valiz taşıma, 24 saat oda servisi, 24 saat güvenlik hizmeti, kuru temizleme, Çamaşır ve ütü hizmetleri, Sağlıklı yaşam merkezi, sauna, hamam ve masaj, spor salonu, Engelli, bağlantılı odalar ve sigara içenler ve içmeyenler için kısıtlı sayıda odalar Bilgisayar köşesi, mini İstanbul Kütüphanesi, mini sinema salonu, emanet odası ve kasaları, oyun salonu, hediyelik eşya dükkânı, çok amaçlı toplantı salonu, banket imkanları ve ses teknik ekipmanları, 2 adet misafir asansör, Kredi kartı geçerliliği, Tur/bilet danışma, döviz bozma, danışma, Fax, fotokopi hizmeti, Ayakkabı cila makinası, revir, engelli misafirlerimiz için tekerlekli sandalye, genel alanlarda klima. alışverişleriniz ve ziyaretlerinizin tadını alabileceğiniz sakin bir ortam.

GÜVENLİĞİNİZ; Odalarımız ve genel alanları güvenliğiniz için; yangın uyarıcı alarm, yangın ihbar, duman algılayıcıları ile gerekli yangın söndürme sistem ve donanımlarıyla donatılmıştır. Belirtilen bu koruyucu sistem ve önlemlerle ilave olarak odalarda kullanılan perde, halı, döşemelik kumaş, yatak kaplamaları ve boyalarda alev almazlık özelliklerine sahiptirler. Oda kapılarının 60 dakika aleve dayanıklılık özelliği yanında, odalara duman sızmasını önlemek için oda kapı kasaları fitillenilmiş kapıların alt kısımlarına giyotin yerleştirilmiştir. Ayrıca kat koridorları da duman emiş sistemleriyle donatılmıştır.
————————————————————-

74 Tastefully decorated guest rooms meet the highest standards of quality, safety and security – together with all the services guests would expect to make your stay in Istanbul’s old city as comfortable and enjoyable as possible.

If you are interested in the rich history of this resplendent and most coveted of cities, then you are in luck! You are now located right in the heart of Istanbul’s Historical Peninsula and only minutes away from the spectacular Blue Mosque, the mighty Hagia Sophia, the beautiful Basilica Cistern and of course the magnificent and intriguing Topkapi Palace.

If you wish to buy jewelry, gold, silk, carpets, leather goods or other souvenirs then the world famous covered ’Grand Bazaar’ is just a five minute walk away.

Take a walk through the enchanting streets of the old city and soak up the sights and sounds that have remained unchanged for centuries since the time of the Sultans.

If you get the opportunity, make sure you take the time to sample the amazing and entertaining atmosphere of the ‘Kumkapi ’district, famous for its lively fish restaurants and bars with live music, where life only stops when the sun rises.

ROOMS:

All of our rooms at Innova Sultanahmet feature the following:

* Extra large beds

* L.E.D television with European satellite channels

* Large writing desk and ergonomically designed chair

* Built in storage space

* Free wi-fi

* Complimentary tea and coffee making facilities

* Minibar

* Air conditioning

* Laptop sized room safe

* En-suite shower room finished in full marble with WC, telephone and hairdryer

Our rooms have been designed with your comfort in mind, they are modern, elegant and will provide you with a feeling of a ‘home away from home’. Our rooms are also equipped for your safety with emergency alarm call systems, smoke detectorsadasds and automatic sprinkler systems. They have been designed and constructed with non-flammable materials including curtains, carpets, bed skirts and bed sheets. Flame resistant room doors (up to 60 minutes) are equipped underneath with a guillotine to prevent smoke ingress, and a smoke absorption system is installed to exhaust smoke from all guest floors. A fire escape plan is hung on the back of each guest room door.

REVAN RESTAURANT: Serving both traditional Turkish and modern International cuisine.

LOBBY CAFÉ /BAR: Open all day, serving light snacks and sweets to accompany your coffee, tea or cold beverage.

MEY BAR: The perfect place to relax with a cold drink after a hard days sightseeing!

PANORAMIC TERRACE: Sit with a glass of wine and watch the sun go down over the sea of Marmara, enjoying the fantastic views from our rooftop terrace.

MEETINGS & BANQUETS: With a capacity of up to 100 people for your meetings and conferences and up to 80 people for your private banquets and cocktail parties.

SPA AND WELLNESS CETNTER: Fitness room, sauna, Turkish bath (Hamam), massage & spa treatments.

OTHER SERVICES: 24 hour Front Desk, 24 hour Room Service, daily housekeeping, laundry and pressing, limited number of disabled rooms available,

SAFETY & SECURITY: 24 hour front of house security, day and night porter. All of the hotels public areas are equipped for your safety with emergency alarm call systems, smoke detectors, automatic sprinkler systems, fire extinguishers and fire alarm buttons. Fire escape staircases are located on each floor.

İletişim:
Adres : Piyer Loti Cad. 6-8 Sultanbahmet 34122 İstanbul / Turkey
Telefon : 0090 212 638 2828
Faks : 0090 212 638 2829
Email : info@innovasultanahmet.com