Romantizmin şehri olarak kabul edilen Paris,her yıl milyonlarca turisti ağırlayan turizm merkezidir.
Peki Paris’e gitmek isteyen ziyaretçiler için pariste nereleri ziyaret etmeli,ne yiyip ne içmelidirler.
paris2

paris

1-Cafe Tur

2-Pronto Tur

3-Touristica Tur

Paris, Fransa’nın başkenti ve dünya turizm merkezlerinden biridir. Yaklaşık 12 milyon nüfusu ile Avrupa’nın en popüler noktalarından biridir. Sen Nehri kenarında bulunan şehir romantizm ve ışıklar kenti olarak da bilinir.

Paris, tarih, kültür, mimari, moda, sanat, yemek ve tasarım gibi konuları bir araya getiren şehirdir. Şehirde yer alan birçok şey UNESCO Dünya Tarih Mirası listesindedir. Sen Nehri de bunlardan biridir. Günlük hayatı kozmopolit potada eritebilen Paris, birçok farklı hayat tarzı ve bakış açısının bir arada görülebileceği bir yerdir. Paris, her yıl yaklaşık olarak 45 milyon turist tarafından ziyaret edilen Eyfel Kulesi, Notre Dame Katedrali, Sen Nehri, Louvre Müzesi ve Moulin Rouge gibi turistik noktalar ile ünlü olan Avrupa şehridir.
Paris Hakkında Kısa Bilgiler

Dil: Fransızca
Nüfus: 12,161,542 (2009 verilerine göre)
Telefon Kodu: Ülke kodu 33, Paris için şehir telefon kodu 01
Para birimi: Euro
Zaman dilimi: Merkezi Avrupa Saati UTC +1
Vize: Schengen
Resmi Tatiller: 01 Ocak (Yılbaşı), Paskalya Pazartesi (değişmektedir), 01 Mayıs (İşçi Bayramı), 08 Mayıs (Zafer Günü), Hz. İsa’nın Diriliş Günü (değişmektedir), 14 Temmuz (Whit Pazartesi), 15 Ağustos (Ulusal Gün), 01 Kasım (Hz. Meryem Günü), 11 Kasım (Azizler Günü), 25 Aralık (Noel)
Türk Konsolosluğu: 44 rue de Sevres 92100 Boulogne – Billiancourt