ek,nc,k3 ekincik pan1 ekincik2 ekincik4Palmiye ağaçları,muz ağaçları gibi tropik bitkilerle çevrili olan bahçemizde ;90 ve 100 yaşlarında 2 adet heybetli dut ağaçlarının gölgesi altında tüm yorgunluğunuzu atabilirsiniz. Ekincik’e özgü doğal kaynak suyundan yapılan çayımız 24 saat sunulmaktadır. Eğer tatil kelimesini rahat, huzurlu ve doğayla iç içe refah içinde birkaç hafta geçirmek olarak düşünenlerden iseniz; doğru iz üzerindesiniz. Pansiyonumuz 2 kişilik 3 kişilik ve 4 kişilik oda seçenekleri , tüm odalarda klima , 24 saat sıcak su ve kablosuz internet , ağaçlar altında doğal köy yumurtası, köy tereyağı, çeşitli zeytinler, köy balı ve doğal yiyeceklerden oluşan kahvaltı sofrasıyla, akşamları kendi ürünümüz olan zeytinyağlı ev yemekleriyle gün aşırı Dalyan’a ve çevre koylara yapılan tekne turlarıyla Ekincik tatil anlayışınızın, rahatlık ve refahla kesişme noktasını oluşturuyor.

Ekincik’ten kaunos’a tekne turları;
Kaunos’a genelde ekincik’ten isteğinize göre bizim ayarladığımız deniz motorları ile gidilmektedir. Antik kentin etrafını surların çevrelediği görülür.
Antik Çağ’da bir liman kenti olan Kaunos günümüzde kıyıdan hayli içeride kalmıştır. Kente girişte kaya mezarları ziyaretçilerin ilgisini çeken eserlerdir. Diğer taraftan kenti tahkim eden yaklaşık 3 km. uzunluğundaki sur duvarları, Stoa, agora, çeşme, hamam, tiyatro ve tapınak kalıntıları Kaunos’un Antik Dönemde teşkilatı tam bir kent olduğunu ortaya koymaktadır. Arkaik, Klasik, Helenistik, Roma ve Bizans dönemlerinde hayli yaygın olarak yerleşim geçiren kent, M.S. yüzyılda terkedilmiştir.

Ekincik tekne turları;
Ekincik kooperatifine bağlı tekneler Dalyan (İztuzu Plajı), Kaunos antik kenti, Kleopatra Hamamı, Tersane Adası, çamur banyosuna turlar düzenliyor. Çıkış sabah geri dönüşse akşam üzeri. Trekking yaparak ta Ekincik, Candır köyü, Kaunos kenti gezilebilir. Ekincik Koy’u doğallığını hiç bozmamış şekle sahip dağları, çam ağaçları ile dolu vakit geçirebileceğiniz günü birlik tekne turları. Teknede kiralanıp çevre keşfine çıkılabilir.
Ekincik’e bir kaç mil uzaklıkta “Karaçay Koyu” ve tekne ile 20 dakikada ulaşılan “Semisçe” koyu, gibi bircok koy’a sahiptir. Doğayla tamamen başbaşa kalmak istiyorsanız, Ekincik’ten binebileceğiniz tekneler sizi sabah bırakıp akşam alıyorlar.

İletişim

Ekincik Köyü / Köyceğiz/ Muğla / Türkiye
+90 252 266 0179 – +90 536 959 4690
alitacettinduran@windowslive.com