Doğa harikası olan Adrasan,size harika bir doğa ziyafeti sunmakta..
adrasan

Adrasan(Çavuşköy), Antalya’nın 94 kilometre batısında, Kemer’e 55 kilometre uzaklıktadır. Kumluca’ya bağlı olan Adrasan bakir doğası, eşsiz kumsalı ile görenleri kendisine hayran bırakıyor. Adrasan 1996 yılında belde statüsü almıştır. Masmavi denizini üç bir taraftan yemyeşil çam ormanları sarmalamaktadır. Ormandan gelen ters rüzgarlar hem koya nefis çam kokusu yayıyor hem de koyda dalga oluşmamasını sağlıyor.

adrasan 2

Her ne kadar rüzgar gücünün egemen olduğu antik çağlarda rüzgar sebebiyle yelkenliler bu koya giremeyip medeniyet izlerini 10 km kadar mesafede bulunan ve Tanrılar’ın vatanı olarak da anılan Olimpos’a taşımışlarsa da, Adrasan’ın tarihi de çok uzun yıllara dayanmaktadır.

Likya, Roma, ve Bizans dönemlerinde doğal limanı ile önemini her zaman hissettirmiş olan Adrasan’a Luvi dilinde Toros ülkesi anlamına gelen Adrasavana dendiği, Likyalıların ise Adrasan’a Edrassa dedikleri ve zaman içinde belde adının Adrasan olarak anıldığı ve günümüze dek bu şekilde geldiği bilinmektedir. Adrasan 1960’larda Çavuşköy ismini almış olsa da halen Adrasan adıyla anılmaktadır. Tüm yıl deniz sıcaklığının yüksek ve su altı görüş mesafesinin çok zaman 20 metrenin üzerinde olması Adrasan’ı su sporu sevenler için de vazgeçilmez kılmaktadır.

Oda Özellikleri

Tv

Klima

Kablosuz İnternet

Banyo

Tuvalet

24 saat sıcak su

İletişim

+90 242 883 13 87

0 532 777 32 46

Çavuşköy

Adrasan / Kumluca / Antalya / Türkiye