iscimen4 İŞÇİMEN AİLE TARİHİ
Aile ticaret hayatımız 1950´li yılların başlarında bir “bolkepçe lokantası” olarak babamız Hasan İşçimen tarafından açılmıştır. Bunu takip eden zamanlarda arz talep doğrultusunda ikinci bir şubesini açmıştır.
1968 yıllarında Saros Körfezi Erikli mevkiinde 78 yatak kapasiteli Belediye Moteli´nin işletmeciliğine başlanmıştır. Buradan alınan deneyim ve tecrübelerle yola çıkarak yine arz talep doğrultusunda Saros Körfezi Erikli yalı mevkiinde alt yapının (yol, su, elektrik vb.) bulunmadığı 1974 yılında 31 oda ve 68 yatak kapasiteyle İşçimen Hotel, yöre turizminin hizmetine girdi. İşçimen Hotel, 1975 yılında Turizm Bakanlığı tarafından tek yıldızlı “Turistik Tesis” kapsamına alındı.
iscimen
, 1980 yılında “Bolkepçe Lokantası”, restaurant işletmeciliğine dönüştürülerek yıllarca adından “efsane” olarak söz ettiren otantik bir mekan Mangal Restaurant´a faaliyete geçildi.
Bizim tabirimize göre “Turistik Tesis”imiz her yıl “insana hizmet, malzeme insan” anlayışından yola çıkarak her sezona kuaföre giren, 1987 ve 1988 yıllarında turizm yatırımları arttırılan İşçimen Hotel, kapasitesi çağın gerektirdiği teknolojik gelişmelerden yararlanarak bugünkü anlamda 42 oda ve 93 yatak kapasitesine ulaşmıştır.
1990 yılında efsane olarak adledilen Mangal Restaurant´ın yanında, Keşan´da gerçek anlamda ilk şarküteri olan Sofram Şarküteri hizmete açıldı ve Mangal klasiğinin evlere daha fazla ulaşması sağlandı.
1992 yılında girilen inşaat sektöründe yine insan unsuru temel alınarak kendi çapında çağdaş yapılar üretilirken 1996 yılında Mangal Restaurant ve Sofram Şarküteri daha sonra yeniden canlandırılmak üzere bir efsane olarak hizmetine ara verdi. Babamız tarafından 1950 yılında temeli atılan yeme içme sektöründe, bugün itibariyle üç kardeş ; bilfiil sektörün içinde İşçimen Hotel, İşçimen Clup (2010 da hizmetine son vermiştir) , Sofram Restaurant ve catering (2010 da hizmetini tamamlamıştır) hizmetleri ile devam ederken, 2010 da ailemizin 60. ticari yılında lezzet dünyasına çorbacızade , yeniden babamızın adını yaşatma olgusu ile “ Bahçeli restaurant “ ve balıkçızade ile yeni bir anlayış katmışlardır. 2010 yılındaki son revizyonlarla hotelimiz “ 2 * “ olarak sınf atlamıştır.Son olarak 2012 yazında yeni bir lezzet anlayışını sunmak için “Poseidon Bistro” hazırlanmaktadır.
iscimen7
Odalarımız

Otelimiz 33 double, 9 trible toplam 42 oda ve 93 yatak kapasitelidir. Tamamen kelebek möble ile döşenmiş odalarımız bölgenin en konforlu hotelinde kalmanın zevkini yaşatacaktır. Misafirlerimizin isteklerine uygun olarak sigara içilmeyen odalar da mevcuttur.

Oda Özellikleri : 24 saat Sıcak Su, minibar, heat-pump klima (sıcak & soğuk), müzik yayını, TV, telefon, saç kurutma makinası, banyo & WC, Wireless hizmeti

Otel İçi Hizmetler : 24 saat oda servisi, uyandırma servisi, kuru temizleme, çamaşırhane, gazete standı, döviz bozdurma, oto/yat kiralama, çiçek hizmeti, bebek bakıcılığı(isteğe bağlı), wi-fi internet.

Minik Misafirelerimiz;
Otelimizde 0-7 yaş arası misafirlerimizin yatak ve kahvaltısı bize ait olup diğer ekstraları size aittir. 7-11 yaş arası misafirlerimiz %50 indirimlidir.

Fiyat Politikası;
Dönemlere ait pramit usulü fiyat politikası uygulanan otelimizde ayrıca Kredi kartına taksit imkanı da bulunmaktadır.
images
Sosyal Tesisler
İşçimen Hotel misafirlerinin konforlu bir tatil geçirmeleri için özenle ve tüm detayları ile tititzlikle ilgilenilerek dizayn edilmiştir. 1974 yılından bugüne oluşan misafir ağırlama tecrübesi ile konuklarına unutulmaz bir tatil deneyimi yaşatır.

Otelimizde bulunan sosyal tesisler
* Balıkçızade Restaurant (yazlık)
* Balıkçızade Restaurant (kışlık)
* Poseidon Bistro
* Kahvaltı Salonu
* Oyun Salonu
* Su Sporları Merkezi
* Lobby
* Otele bitişik plaj
* Plajda Büfe
* Plajda Şezlong, Şemsiye

İşçimen Hotel
Adres : Saros Körfezi Erikli Sahili Yalı Mevkii
Erikli / Keşan / Edirne
Telefon : (+90 284) 7373148 – 737 31 50 – 737 31 52
Faks : (+90 284) 737 31 34
Web : www.iscimenhotel.com.tr
Email : info@iscimenhotel.com.tr
İşçimen Hotel Bir Ager Turizm Ltd.Şti. Kuruluşudur.