bonjour1
Şirin ve doğal güzellikleri ile bir bütün Ayvalık ilçesindeki değerli 500 yıllık bir geçmişe sahip olan bu görkemli ev şu anda Bonjour Pansiyon olarak tarihe ışık saçıyor.

1900’lerde uluslar arası ilişkilerde bir yeri olan Ayvalık’ta, Yunanistan, İngiltere, İtalya, Norveç ve Fransa’nın Konsoloslukları bulunmaktaydı. Şu anda Bonjour Pansiyon olarak misafirlerini ağırlamaya devam eden bu görkemli bina Fransız Kolonisinin toplandığı, önemli kararların alındığı bir konumdaydı. Halen kapısının üstünde “Leon de Paris” levhası ilk günkü gibi özelliğini korumaktadır.

Tarihte önemli bir sayfayı oluşturan Bonjor Pansiyon üç asırdır dimdik ayakta. Geçmişten bugüne değin özelliğini hiç kaybetmeyen bu görkemli bina Hatice ve Yalçın ARGA tarafından 11 yıldır Bonjour Pansiyon olarak korunmakta ve yerli yabancı bir çok turiste hizmet vermektedir.
bonjour

Bonjour Pansiyon, toplam 12 oda ve 30 yatak kapasitesine sahiptir. Bazı odalarımızda banyo da mevcut olmakla birlikte, misafirlerimize sabah kahvaltısı da verilmektedir.

Sabah kahvaltısında Ayvalığa has zeytin çeşitleri, taze lor ve peynir çeşitleri ile kendi yaptığımız reçeller ikram edilmektedir.
Oda Kahvaltı konaklama

Adres:
Fevzi Çakmak Cad. Çeşme Sk. No:5 10400 Ayvalık

Tel: 0 266 312 80 85  Fax: 0 266 312 80 86