kaya Bodrum’daki Kaya Pansiyon’un mavi kapısı üzerine özenle ve mistik Bodrum dokusuyla hazırlanmış logoyu incelerken, içerdeki hizmet kalitesinin niteliğini dışarıdan okuyorum. Kapı aralığı, konaklamayı düşünmeseniz de sizi içeri girip bakmaya davet ediyor. İşletmenin sahibi Mustafa Bey sevecen bir arkadaş edasıyla sizi karşılıyor. Ev sahibi Shela’nın eşliğinde içeriye girdiğinizde karşılaştığınız özen ve temizlik, sizi çiçeklerin hâkim olduğu, yemyeşil bir gizli bahçeye götürüyor. Gizli bahçe diyorum. Çünkü böylesine özenilerek hazırlanmış, mandalina ve portakal ağaçlarıyla donatılmış, nefis kokulu bir bahçe ile karşılaşacağınız hiç aklınıza gelmiyor. Hayvan severler için de burası çok uygun bir tatil mekânı.
kaya2
Tatile çıkarken kedinizi ya da köpeğinizi de yanınızda götürmek istiyorsanız ideal bir konaklama yerindesiniz. İnsanın kendisini evinde hissedebileceği Secret Garden’daki sedirler, müzik eşliğinde dinlenmeniz için adeta sizi davet ediyor. Kahvenizi yudumlarken bir yandan da burada Bodrum günlerinizin veya muhteşem Bodrum gecelerinin de planlamasını yapabilirsiniz. Mustafa Bey’in konukları için özel olarak hazırladığı, dalından Bodrum mandalinaları ile hazırlanmış sandoz tatmaya değer. Tarifini alamadığınız bu sandozu içmek istiyorsanız yeniden Kaya Pansiyon’a gelmelisiniz.

kaya1
Bodrum gecelerinden sonra erken kalkılmaz durumu, Kaya Pansiyon’da pek geçerli değil. Çünkü özenli ellerle içine sevgi katılarak hazırlanmış organik kahvaltıyı Mustafa Bey bizzat kendisi servis yapıyor. Ardından Türk kahvesiyle tatlanan sohbet de Kaya Pansiyon’un klasiklerinden. Butik oteller, farklı tasarımları ve özgün dekorasyonları ile dikkat çeker. Kaya Pansiyon da özgün dekorasyonu ve kendine has özellikleri ile “Kaya Butik Pansiyon” denilebilecek, kendisine münhasır bir yer. Burası sadece bir konaklama yeri değil, aynı zamanda değişik kültürlerin buluşup kaynaşma mekanı. Konukların kolay kolay ayrılmak istemediği, tatilin bitimiyle de dönüşe geçmek zorunda kaldığı Kaya Pansiyon, Türk kültürünün dünyaya tanıtımında oldukça başarılı. ‘Ben pansiyonda kalmam’ diyenlerin bile beş yıldızlı otel kalitesini yakalayabileceği, her an ev sıcaklığını hissedebileceği bir yer Kaya Pansiyon. Sözün kısası, anlatılmakla yaşanılmayacak, yaşanılarak anlanabilecek bir butik pansiyon. Gidin, gezin, konaklayın, bana hak vereceksiniz… Telefon: 0 252 316 57 45 Faks: 0 252 316 97 29 Web Adres: kayapansiyon.com.tr www.facebook.com/kayapansiyon www.twitter.com/kayapansiyon
Adres: Çarşı Mahallesi Eski Hükümet Sokak No 10 Bodrum Muğla

Nisan ve mayıs aylarında minimum 3 günlük oda kiralayana tekne turu bizden!
Rent a room at least 3 days in april or may get 1 ticket to a boat trip for free!